Nog één keer dan?

Daar gààn we weer! ‘NLP…. Dat is toch iets met taal?’. Ja, zeg ik dan. En nee. Waar het vooral om gaat is, dat het je helpt om onbewuste processen bewust maken. Dat je merkt of herkent wat er door je hoofd schiet als iemand jou een voorstel doet, iets vraagt of iets aanbiedt. Dat je leert onderscheiden of je iets doet omdat je het zelf wilt, omdat je vindt dat het zo hoort of omdat je graag iets voor een ander doet… en waarom dan liever voor hem of haar dan voor jezelf? 

Tijdens een NLP-opleiding word je je bewust van alles wat er gebeurt op de automatische piloot. Jouw gewone gedrag dus. Dat wordt gestuurd door jouw gewone gedachten. Dat wat je met de paplepel is ingegeven, en dat wat nu als ingebakken patroon nog steeds bepalend is. 

Het gaat er niet om dat die patronen verkeerd zijn. Vaak zijn ze heel functioneel en dat is fijn om te ontdekken en van jezelf te weten. NLP leert je ook om te herkennen wanneer een patroon of mechanisme niet meer nodig is.

Je ontdekt wat je allemaal meedraagt in je rugzak. En je ontdekt ook hoe lekker het is om die rugzak af en toe op te schonen. Zelf bewust ervan worden waarom je dingen doet. En dan te kiezen of je dat nog steeds zo wilt… of dat je een keer een andere afslag neemt of een parallelweg.
Het hoeft niet rigoureus anders… gewoon bewust leven in de richting van jouw eigen doelen. Of zoals Ymkje het altijd samenvat in één zin: je kunt de windrichting niet veranderen, wel de stand van je zeilen. 

Meer weten of eens een keer voorproeven? Neem contact met ons op, we hebben regelmatig informatieavonden, een introductiedag en uiteraard nemen we de NLP-principes ook mee in onze individuele coaching. 

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Deel dit bericht met je vrienden en kennissen